17036571_10154719076463122_499648529_o

Campionatul Naţional al Federaţiei de Sporturi Marţiale Coreene

17 – 19 Martie 2017, Târgu-Mureş

  1. INFORMAŢII GENERALE
  2. Organizatori: Federația Română de Sporturi Marțiale Coreene şi CS Jaguar Academy Târgu Mureş
  3. : 004-0746 615 377
  4. E-mail: tkdmures@yahoo.com
  5. Perioada de desfășurare a concursului: 17 – 19 Martie 2017
  6. Locul: Târgu Mureş, Sala de sport a Liceului cu Program Sportiv ,,Szasz Adalbert,, str. Mihai Eminescu
  7. Participanți: sportivi legitimați ai cluburilor afiliate (care au taxele anuale achitate conform tabelului trimis) cu gradul de minim 8 Gup (centură galbenă), cu viză de sportiv la zi, viză medicală valabilă eliberată de un cabinet cu specializare medicină sportivă şi asigurare de accidente a sportivilor-conf.art.65 din legea 69/2000 (la broker de asigurări).
xxx

Lotul Naţional pe podium la Openul Serbiei de Taekwon-Do ITF. România, locul II pe naţiuni

Stire preluata www.clujaxio.rostire clujaxio

Lotul Federaţiei Române de Sporturi Marţiale Coreene (FRSMC) a participat în data de 25-26 februarie la cea de a XII-a ediţie a Cupei „Open-ul Serbiei la Taekwon-Do ITF”.

Prestaţia lor deosebită a adus României 7 locuri I, 11 locuri II, 12 locuri III, plus locul II în clasamentul general, dupa ţara organizatoare, Serbia. La acest concurs au participat 270 sportivi, de la 32 cluburi din 15 ţări.

REZULTATE:
Locul I
Cotut Razvan Daniel-lupta copii -40kg (King Do-Lions)
Mihuta Karina Ioana-lupta copii fem.-40kg (King Do-Lions)
Bianca Briciu-lupta -14 ani/ +55kg (Ardealul Cluj-Napoca)
Antonia Bogdan-lupta jun.-70kg (Vulturii Dej)
Andrei Vilceanu-lupta -14/-55kg (ITF Timisoara)
Anda Komives-tull jun.1DAN (ITF Timisoara)
Rogoz Ionut (Kenzo Ionuț)-tull seniori 1DAN (Gi Do-Pronetis)
Locul II
Irimus Antoniu-tull jun.1DAN (King Do-Lions)
Cotut Denisa Andrada-lupta jun.-58 kg (King Do-Lions)
Bande Daria-tull 4-3 Gup(Vulturii Dej)
Dan Alexandra-lupta -14/-50 kg (Vulturii Dej)
Bianca Filip-lupta jun -70kg (Gi Do-Pronetis)
Bodor Yvette-lupta jun – 58kg (Gi Do-Pronetis)
Antonia Bogdan-tull copii 1DAN (Impact Cluj-Napoca-Vulturii Dej)
Bodor Yvette-tull 16-17 ani 1DAN (Gi Do-Pronetis)
Nicu Pașcu-tull jun 6-5 Gup (King Do-Lions)
Diana Barabas-lupta jun. kg-64 kg (ITF Timisoara)
Alex Bazil-lupta jun -69 kg (Vulturii Dej)
Locul III
Cotut Razvan Daniel-tull 2/1 Gup (King Do-Lions)
Cotut Denisa Andrada-tull jun 2/1 Gup (King Do-Lions)
Mihuta Karina Ioana-tull 4/3 Gup (King Do-Lions)
Nicu Pașcu-lupta jun.-75 kg (King Do-Lions)
Bande Dudu Vlad-lupta jun -69 kg (Vulturii Dej)
Bande Daria-lupta copii -35kg (Vulturii Dej)
Suarasan Naomi – tull copii 6/5Gup (Vulturii Dej)
Bodor Yvette-tull jun 1DAN grupa 1 (Gi Do-Pronetis)
Andrei Vilceanu-tull 2/1 Gup (ITF Timisoara)
Farkas Alexandra Mihaela-tull 2/1 Gup copii fem (ITF Timişoara)
Ilies Nicolas-tull copii 8/7 Gup (Gi Do-Pronetis)
Rogoz Kenzo Ionuț-lupta sen.-64kg (Gi Do Pronetis)

Related Post